top of page

      3 квітня 2025 року на тихій затишній вулиці за адресою: вул. Софії Окуневської, 5 у місті Чернівці відбулася зустріч-телеміст між студентами Краматорського фахового коледжу технологій та дизайну, Слов’янського фахового коледжу транспортної інфраструктури та науковими співробітниками Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської. Спікерами від коледжів були викладачі української мови та літератури Маєвська Тетяна та Вікторія Плоха.

       Віртуальна зустріч пройшла під назвою «Живий музей. Гостини в Ольги Кобилянської».

Музей письменниці – це помешкання в Чернівцях, де авторка прожила 13 років. У п'яти залах розташовані її особисті речі та речі родини. Відвідати музей – це наче поспілкуватися з українською письменницею, яка, ввібравши в себе всю таємничість буковинських лісів, говорила із тугою й нелюдським пориванням до невтомного самовдосконалення. «Про таких, як Ольга треба розповідати простими словами, відходити від пафосу. Так, вона, справді, була великою людиною. Бо поєднала в собі звичайні людські риси й талант”, – пояснює Юлія Микосянчик, старша наукова співробітниця Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської.

       Експонати в залах зберігають згадку про життя та творчий шлях письменниці. У перших кімнатах зберігаються книги з особистої бібліотеки письменниці, а на стінах висять малюнки Ольги. Наступні кімнати містять особисті речі, ми могли побачити робочий кабінет і спальню письменниці, там досі знаходяться фотографії та особисті речі О.Кобилянської. В інтер'єрі залу є рояль та письмовий стіл.

      Наші студенти вивчають творчість Ольги-Марії Юліанівни Кобилянської, її феміністичні повісті, досліджують творчість: читають листи та щоденники, малюють про неї меми. І сьогодні вона неймовірно популярна, наприклад, у театрі постійно йдуть спектаклі за творчістю Кобилянської, спільнота нещодавно відзначила річницю її пам’яті.

bottom of page