top of page

МОДЕЛЮВАННЯ

Спеціальність 182 Технології легкої промисловості

Спеціалізація:«Моделювання та конструювання промислових виробів»

Галузь знань:   18  «Виробництво та технології»

Кваліфікація: технік-конструктор

 

Термін навчання (денна форма навчання)

На основі повної загальної середньої освіти  - 2 роки 10 місяців

На основі базової загальної середньої освіти - 3 роки 10 місяців

 

Спеціальні дисципліни:

матеріалознавство, основи технології виробів, основи конструювання виробів, устаткування для виготовлення виробів основи стандартизації і управління якістю продукції, художнє проектування виробів, рисунок, живопис, історія стилів в мистецтві та костюмі, декоративно-прикладне мистецтво, економіка, організація та планування виробництва та ін..

 

Первинні посади:

технік-конструктор, конфекціонер, закрійник, модельєр, майстер виробничого навчання, виготовлювач лекал (швацьке виробництво), продавець-консультант в магазині з продажу тканин, фахівець з виконання спеціальних робіт, пов’язаних з композиційним та художньо-конструктивним рішенням.

 

Можливі місця для працевлаштування: 

швейні фабрики, виробництва з пошиття одягу, ательє мод, майстерні з виготовлення та ремонту одягу, заклади освіти, які спеціалізуються на підготовці робітників для легкої промисловості

 

Девіз спеціальності: Мислити творчо, створюючи шедевр!

 

   Якщо Вам подобається слідкувати за модними тенденціями і хотілося б створювати їх - спеціальність «Моделювання та конструювання промислових виробів» саме для вас! Можливості даної спеціальності необмежені: Ви можете шити одяг для себе і своїх друзів, створювати сучасні та неповторні образи, а в майбутньому реалізувати себе в фешен-індустрії та стати таким же відомим, як провідні українські дизайнери одягу – Діана Дорожкіна, Оксана Караванська, Лілія Пустовіт, Андре Тан.

    Спеціальність «Моделювання та конструювання промислових виробів» відкрита в КТТ в 1999 році на базі спорідненої спеціальності «Швейне виробництво», але має виражений художній ухил.

Перш ніж одяг з’явиться на полицях магазинів і бутиків, його має хтось створити. При створенні одягу спеціалісти намагаються враховувати не лише модні тенденції, а й особливості різних фігур, щоб приховати недоліки та підкреслити переваги кожної людини. Ці «чари» здійснюються за допомогою крою виробів, тканини, кольору, оздоблення.   Особливу увагу щодо вирішення даного питання приділяють спеціалісти з виготовлення одягу за індивідуальним замовленням. Технік-конструктор, модельєр просто зобов’язаний володіти почуттям стилю і смаку, знати історію костюму та останні тенденції сучасної моди, мати творчий склад мислення, шукати нові джерела натхнення. До того ж він повинен володіти відповідними теоретичними знаннями і практичними навичками щодо розробки ескізів, розкрою та виготовлення швейних виробів, а також їх оздоблення. Саме цьому навчаються студенти спеціальності «Моделювання та конструювання промислових виробів».

   Візитною карткою технікуму є колекції моделей одягу, виготовлені студентами даної спеціальності, які під бурхливі оплески зустрічають глядачі під час показів на багатьох міських та обласних заходах. Рівень творчих робіт студентів високо оцінюють провідні спеціалісти галузі.

  Після технікуму випускники можуть продовжити навчання за скороченою програмою в ВНЗ ІІІ -ІV рівня акредитації а саме:

  • Київському національному університеті технологій і дизайну;

  • Українській інженерно-педагогічній академії;

  • Донбаському державному педагогічному університеті та інших

bottom of page