top of page

ПЕРУКАРСЬКЕ МИСТЕЦТВО

Спеціальність 022 «Дизайн»

Спеціалізація:«Перукарське мистецтво та декоративна косметика»

Галузь знань: 02 «Культура і мистецтво»

Кваліфікація: фахівець з перукарського мистецтва та декоративної косметики (з дипломом молодшого спеціаліста)

Термін навчання (денна форма навчання)

На основі повної загальної середньої освіти – 2 роки 5 місяців

На основі базової загальної середньої освіти – 3 роки 5 місяців

На базі повної загальної середньої освіти та ОКР «кваліфікований робітник» – 2 роки 5 місяців

 

Спеціальні дисципліни:

технологія перукарських робіт, декоративна косметика та грим, художнє моделювання зачіски, проектування та обладнання, матеріалознавство, історія костюму та зачіски, спец композиція, історія  мистецтв, рисунок, живопис, основи пластичної анатомії.

 

Первинні посади:

перукар-модельєр, стиліст, гример, візажист, завідувач перукарським салоном, фахівець з виконання спеціальних робіт, пов’язаних з моделюванням та художнім оформленням зачісок, постижорних та гримерно-візажних робіт за індивідуальним замовленням, майстер виробничого навчання у спеціалізованих навчальних закладах профосвіти

 

Можливі місця для працевлаштування:

перукарські салони, салони краси, агенції модельного бізнесу та дизайн-студії.

 

Девіз спеціальності:  Ми створюємо красу та успіх!

 

   Перукар-модельєр – це майстер з виконання творчих робіт  з художнього моделювання індивідуального стилю людини. Красива зачіска та професійний макіяж, гармонійно доповнюють образ людини, модно і красиво одягненої. Затребуваність цієї спеціальності не потребує коментарів.

  Перукар – це одна з найдавніших і шанованих професій. В народі кажуть, що зробити людину красивою можуть два майстри – один з них кравець, а другий – перукар. І це правильно, адже вдало підібрана зачіска, вмілий макіяж можуть не тільки прикрасити людину, але й поліпшити її внутрішній стан, надати їй впевненості в собі. Після такого перетворення люди часом змінюють стиль поведінки і навіть своє життя на краще.

   Роботу перукаря можна порівняти з творчістю художника. Кожне обличчя – загадка, і перукар повинен щоразу її розгадувати, знаходити єдність, гармонію між зачіскою та овалом та рисами обличчя, розрізом очей і загальним стилем людини.

   Майстром перукарської справи може стати не кожний, тому що вона вимагає від людини певних індивідуально-психологічних властивостей. Найбільш цей фах пасує комунікабельним людям, для яких спілкування з клієнтами не є обтяжливим, а приносить задоволення. Перукар має бути доброзичливим, витриманим, врівноваженим і акуратним.

  Для того щоб стати справжнім професіоналом у сфері перукарського мистецтва  у процесі вдосконалення своєї майстерності також потрібно розвивати такі якості, як: естетичний смак, почуття кольору, гарна зорова пам'ять, вміння спілкуватися з людьми і знаходити вихід із складної ситуації.

   У стінах технікуму прагнуть виховати не просто вмілого майстра, а всебічно розвинену творчу особистість, здатну працювати в колективі. Викладачі  нашого технікуму – талановиті педагоги і професіонали своєї справи. Знання, отримані на теоретичних заняттях, обов’язково закріплюються на практиці. Практика в навчальних перукарнях та сучасних салонах краси дозволяє не лише закріпити отримані знання, а й набути необхідні навички для задоволення запитів самих вимогливих клієнтів.

   Студенти даної спеціальності постійно відвідують спеціалізовані виставки, майстер-класи, а отримані професійні вміння демонструють під час на різних заходах як в технікумі, так і за його межами, створюючи зачіски для показів.

bottom of page