Тиждень
природничо-математичних
дисциплін
У час стрімкого розвитку телекомунікації наш мозок захопила всемогутня всесвітня павутина Інтернет. При цьому відпадає необхідність думати на тим чи іншим явищем, досліджувати, переконуватися на власному досвіді, цікавитися хімічними, фізичними, атмосферними процесами, рослинами, тваринами, всім навколишнім світом. Звісно, простіше натиснути клавішу – і ось перед очима відповіді на всі запитання. Та, сидячи перед монітором, навряд чи можна зберегти рослини і тварини, винайти новий елемент чи речовину, відкрити зірку чи навіть планету. Треба діяти і творити. Саме цим можна пояснити актуальність предметів природничого циклу в навчальному процесі. Метою тижня природничо-математичних дисциплін є розширення знань студентів з цих наук, формування у студентів правильного уявлення про місце фундаментальних дисциплін в системі наук, у науковому пізнанні і на практиці; вирішення проблеми міжпредметних зв’язків курсів математики, фізики та астрономії, інформатики та географії, безпеки життєдіяльності, екології та охорони праці; розвиток інтересу до їх вивчення, прищеплення любові до природи.
Протягом тижня циклова комісія проводить заходи, розкриваючи рівень методичної роботи та її різноманітність.
Так, з 26 березня по 30 березня 2018 року в технікумі проводився тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін. В рамках цього тижня було проведено багато різноманітних заходів.
26 березня
Розпочався тиждень з оформлення холу технікуму плакатами та газетами.
27 березня
Викладач фізики Сергєєва Л.М та викладач математики Сумець О.І. провели інтелектуальний фізико-математичний турнір «Еврика», метою якого було залучити студентів до активної пізнавальної діяльності, спонукати їх до вирішення поставлених проблем, розвивати творчі здібності і любов до цих предметів . В турнірі прийняли участь гр.46 – команда «Ньютонів» та гр. 36-А – команда «Піфагорів». Турнір складався з 7 турів: представлення, «вгадай вченого», музичної пантоміми,конкурсу капітанів, демонстрації дослідів, бліц-турніру, й ребусів, а також турніру «чарівник з загадками» для вболівальників. Перемогу в турнірі одержала гр. 46. Вітаємо!!!
28 Березня
Викладач математики Гуляєва Л.П. провела гру «Щасливий випадок з гр. 57. Ця гра спияла підвищенню інтересу студентів до математики, поглибленню знань студентів, професійній орієнтації.
Викладач математики та інформатики Шовкопляс Г.О. провела змагання на швидкість набору тексту, в якому прийняли участь студенти гр.247, гр.46, 36- А, гр.67. Перше місце зайняла студентка гр.67 Мурашка Ю., друге – студентка гр.36 Запорожець Софія і третє – студентка гр. 36 Ярмак Аліса. А також був проведений захід «Цікава математика».
Викладачі фізичного виховання Полях О.В. та Забуга Р.О. провели спортивний захід «Весняні розваги» серед дівчат першого курсу. Студентки прийняли участь у трьох етапах змагання: естафета, стрибки на скакалці, перетягування канату. Змагання проходили весело і цікаво. У підсумку перше місце посіла гр.57.
29 Березня
Виховний захід «Україна без сміття» викладач Осадча Л.В. провела в групах 46, 56, 247.
Студенти 46 групи були об’єднані в 6 груп та отримали заздалегідь завдання. Вони зібрали матеріал з обраних тем та підготували презентації.
Теми досліджень студентів: «Дослідження полігонів ТПВ». (Бикова Вікторія), «Способи утилізації сміття: сміттєспалювання, сміттєпереробка. Переваги й недоліки кожного способу». (Ревенко Катерина), «Сортування й утилізація пластика». (Ханіна Альона), «Сортування й утилізація скла». (Вознюк Руслана), «Сортування й утилізація харчових відходів». (Задніпровська Олена), «Сортування й утилізація паперу». (Пащенко Марія)
Метою проведення цього заходу було привернення уваги студентів до проблеми побутових відходів; виявлення джерел екологічних проблем, як наслідок нерозумних дій людей.
В цей же день на великій перерві відбулася виставка робіт студентів «Сміття як вторинна сировина». Студенти своїми руками зробили різноманітні предмети інтер’єру зі вторинної сировини, якими можна прикрасити свій дім. Найкращими були роботи Скворцова Сергія – 66 гр., Мирошниченко Катерини – 46 гр., Москвіної Марії – 57 гр., Сойнікової Олександри – 247 гр., Пащенко Карини – 37 гр.
У рамках тижня природничо-математичних дисциплін, з метою звернення уваги до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення студентів до корисної діяльності з питань енерго-і ресурсозбереження, викладач безпеки життєдіяльності Позднякова О.В. провела мультимедійну інтерактивну гру "Енергозбереження - справа кожного".
Викладачі ц/к природничо-математичних дисциплін висловлюють подяку всім студентам, що взяли активну участь у підготовці та проведенні заходів предметного тижня, а також за те, що зерно науки і знання проростає на благодатному ґрунті!