«Людина живе, щоб жити»
(до 85-річниці від дня народження Василя Стуса)
Моя Україна забула
Сміятись. Вона гомонить.
Моя Україна не вщухла
Од прагнення жить.
Пройшло понад пів століття, а пророчі слова Василя Стуса – наче про наше сьогодення. Його творчість «поєднується з криком нації», а відтак – залишається актуальною.
Українського митця й правозахисника часто згадують як людину трагічної долі – 13 із 47 років свого життя чоловік провів ув'язненим у радянських таборах. Одначе кожна хвилина не була марною, адже в серці поета завжди жила Україна Василь Стус до останнього боровся за її незалежність і залишив по собі «вічні» рядки.
Міжнародний день прав людини
Свобода, повага, толерантність, справедливість, відповідальність – так на практиці повинні співіснувати люди та суспільства.
Вже 72 роки поспіль 10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини. Прийняття Декларації прав людини у 1948 році вперше в світовій історії проголосило, що кожна людина має особисті, цивільні та політичні права і ніхто не має права їх позбавити. Це стало початком нового світового порядку, в якому людина – найвища цінність, а її життя – недоторканне.
Права людини – це броня, яка захищає нас. Це правила, які говорять нам, як себе поводити. Це арбітри, до яких ми можемо звертатися. Вони пропонують нам повагу та вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують.
Знати свої права – значить бути упевненим у вірності обраних кроків. Людина, яка має правову обізнаність, є захищеною й упевнено прямує до своєї мети.
День пам'яті жертв Голодоморів
Традиційно, в четверту суботу листопада, Україна та світ згадують три голодомори: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.
Найстрашнішим був Голодомор 30-х років. Це одна з найтрагічніших сторінок в історії XX століття. Від голоду померло понад 3,5 млн осіб. Лише навесні 1933 року в Україні щохвилини помирало 17 людей. Багато дітей не народилося...
Про «жовтого князя» смерті на родючих землях України письменник і перекладач В. Барка писав наступне: «Врожай 1933 року подекуди видався невиданий: ніби казковий; важкі колоски схиляли стебло, і вітер ледве розгойдував їх... Ждали женців. А жати було нікому. Бо народ страшно вирідів».
Біль від голодоморів не вщухне в генетичній пам’яті нації. Ми маємо зберігати й передавати цю правду нашим нащадкам. Учити дітей шанувати хліб, як величезну святиню, цінувати людську працю, любити країну та наслідувати українські традиції. Ми всі не повинні допустити злочинів проти людства.
Сьогодні о 16:00 кожен може приєднатися до загальнонаціональної акції, запаливши свічку пам’яті.
Ще один із подарунків для нашої бібліотеки - книга геніального Херлуфа Бідструпа - данського художника - карикатуриста (1912 - 1988 ).
Якщо вам притаманне почуття гумору і не лінь прочитати текст біля малюнків, не відмовте собі в задоволенні - прочитайте.
Отож, погляд на моду - 1959 від Херлуфа Бідструпа.
Детальніше...
35-та РІЧНИЦЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
ПАМ'ЯТАЄМО...
Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов"їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
І прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ганки.
Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
Ліна Костенко
150 років від дня народження Лесі Українки
«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
вночі запалений, горітиме удень».
Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.
Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.
Це вона, вслід за Шевченком, переконала свій народ у тому, що він може говорити й бути почутим, претендувати на визнання й славу. Це вона заново під'єднала українську культуру до засадничих цінностей європейської цивілізації.
Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя. Але кожен повинен відкрити поезію Лесі Українки для себе сам, узяти те, чого потребує.
25 лютого - 180 років від дня народження Ренуара
Творчі викладачі, творчі студенти. Атмосферою творчості просякнуті аудиторії і навіть коридори нашого коледжу. Художні роботи викладачів, студентів і випускників звертають на себе увагу, захоплюють, запам'ятовуються, прикрашають багато кабінетів і часто експонуються на виставках.
Але, звичайно, є взірці - художники, творчість яких назавжди залишиться в скарбниці світового мистецтва. Один із них П'ЄР ОГЮСТ РЕНУАР (1841 - 1919)
Серед знаменитих художників зустрічаються імена, при згадці про яких відчувається душевна радість, котрих просто люблять. Про них також пишуть, аналізують їх творчість, але інколи вважають за краще видавати репродукції їх творів, щоб могли милуватися їх роботами. Такий П'єр Огюст Ренуар - невиправний поціновувач сонячного світла і людського щастя.
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
Люди говорять різними мовами. Їх нараховується близько 6 тисяч. На жаль, філологи застерігають, що в ХХІ столітті щонайменше 40% цих мов зникнуть. А це величезна втрата для людства, бо кожна мова – це геніальний прояв людського духу, унікальне бачення нашого світу.
21 лютого відзначається день рідної мови. Це відносно молоде свято. До календарів світу воно ввійшло тільки в 1989 році, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
А яка твоя рідна мова?
До Дня Героїв Небесної Сотні
в бібліотеці відкрилася інформаціна виставка.
Цей День відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».
14 лютого - Міжнародний день дарування книг
Книга. Її важливість в житті кожного з нас важко переоцінити. Перші казки на ніч, перші власноруч "випадково" розірвані дитячі книжечки, перша "Абетка"...Ну і , звичайно, перші самостійно прочитані книги .
В сім 'ях, де читають батьки, є розуміння того, що читання художньої літератури розвиває, розширює світогляд , заставляє думати, аналізувати, співчувати. В таких сім' ях батьки завжди знайдуть спосіб і метод, як зацікавити , знайти потрібну цікаву книгу . Напевно, в багатьох є книги , які запам' яталися з дитинства, які , певною мірою, сприяли тому, що читання стане захопленням на все життя. Особисто в мене це була книга Олександра Беляєва "Остров погибших кораблей".
Про важливість і корисність читання можна писати довго і захопливо, приводячи науково-обгрунтовані аргументи , але читачам зі " стажем " це не потрібно , тому що їм просто цікаво... Цікаво знову занурюватись в нові історії літературних героїв , думати і мріяти, співчувати і чекати продовження ,...коли знову можна продовжити читати .
Неповторне відчуття захоплення новою книгою і повага до "бувалої", з потертими сторінками і не зовсім свіжою палітуркою. Ця "бувала" ввібрала в себе емоції і почуття багатьох людей, які гортали її сторінки .
Книга завжди була цінністю . Починаючи з рукописних варіантів Стародавнього Світу і донині.
ДАРУЙТЕ коханим , колегам, друзям і близьким КНИГИ .
Завжди з захопленням можна поділитися враженнями від прочитаного, дізнатися багато нового і цікавого. А ще - хороша книга допомагає зняти стрес , відволіктись від власних думок і проблем , знайти підказку для їх вирішення .
Ще в Стародавній Греції над входом в бібліотеки висіли таблички з надписом " Тут відбувається зцілення душі"
Вишиванка рідна, ну хіба не диво?
В ній ходити модно, стильно і красиво.
Це митецький витвір, це краса і казка,
В ній душі наснага, материнська ласка.
Кольори сплелися в ній в узори й квіти,
Щоб були щасливі і сміялись діти.
А веселі люди від краси раділи
І самі, звичайно, вишивати вміли
Червону калину, зелені листочки,
Щоб були щасливі доні і синочки.
Й рідні вишиванки їх оберігали
Від біди в дорозі діток захищали.
Щоб у вишиванках хлопчики мужніли,
Рідну Україну захистити вміли.
Вишиванка наша, ну хіба ж не диво?
В вишиванці завжди модно і красиво...
(Н. Г. Красоткіна)
Вишиванка , вишита сорочка... У слові "сорочка " - закодована сукупність енергій, які творять довершену і гармонійну долю людини. Грецькою мовою слово "вишивка "перекладається як "космос". До християнства люди були язичниками і вірили в сонце , небо, грім, дощ - тобто в усе, від чого залежали, і це зображали на одязі.
Що для нас вишиванка? Чи має кожен з нас свою відповідь на запитання: "Що для тебе вишиванка? Модний тренд, потреба часу чи відчуття приналежності до народу?"
Тож носімо на долю і щастя вишиванку... Це наш український "космос " і наш національний оберіг.
Пам'ятаємо. Перемагаємо
Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашніший за всю світову історію війні 1939-1945.рр. Не щезне в пам’яті людській, не відійде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами.
День Перемоги... Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні роки, і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому довелося пройти через горнило битв і дожити до перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи й бліндажі, голод і холод, хвороби й рани, їхні груди вкриті медалями, на скронях сивина. Але вони пам’ятають ті сташні часи, хоч часто їм і не хочеться про це згадувати.
Україна зазнала надзвичайних втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 мільйони військових, підпільників і цивільних, 4-5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з них не повернулася.
Данину пам’яті всіх жертв Другої Світової війни віддають у всьому світі. Генеральна Асамблея ООН у 2004 році ухвалила резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті і примирення.
Щиро вітаємо ветеранів Другої Світової війни та всіх громадян України зі святом Перемоги. Ми пам’ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю. Прийміть найтепліші побажання міцного здоров’я, затишку та благополуччя. Мирного неба Вам та Вашим родинам!
Чорнобиль. Без права на забуття
Сьогодні виповнюється 34 роки з дня Чорнобильської катастрофи, найбільшої технологічної аварії в історії ядерної енергетики. Внаслідок вибуху 26 квітня 1986 року 4-й реактор Чорнобильської АЕС було повністю зруйновано. Викинуті із зруйнованого реактора в атмосферу продукти поділу ядерного палива було рознесено повітряними потоками на значні території, спричинивши їх радіоактивне забруднення не лише поблизу АЕС, а і за сотні і навіть тисячі кілометрів від місця аварії.
Радіоактивного забруднення зазнали території багатьох країн. Радіоактивного опромінення зазнали майже 8,4 мільйона жителів України, Білорусії і Росії, з них було переселено майже 404 тисячі осіб.
Навколо місця аварії було створено 30-кілометрову зону відчуження, яка існує і донині.
Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії і тими, кого немає серед живих...
23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права
"Люди, які читають книжки, завжди будуть керувати тими, що дивляться телевізор "
"Когда книга сталкивается с головою- и при этом раздается пустой звук, разве всегда виновата книга?"
(Лихтенберг Г.)
19 березня - у геніальної Ліни Костенко - ювілей
Для тих, хто любить і знає творчість Ліни Костенко, не потрібні зайві слова і епітети.
Придбані до ювілею в Книгарні на Тріумфальній чудові книги Пані Ліни - збірка "Триста поезій" та "Маруся Чурай " сумують на полиці і чекають на своїх читачів та поціновувачів.
Хотілось би згадати єдиний прозовий твір, який створювався впродовж 10 років і був виданий у 2010 році . Це роман "Записки українського самашедшего ". Не зважаючи на те, що пройшло вже 10 років з дня видання, твір не втратив своєї актуальності і був буквально розібраний на цитати . Ось одна із них. В час, коли нам, як завжди, нелегко... І не тільки через....
"Наївний ми народ, українці. Мріємо про свободу в умовах глобалізації. Випустили свою гривню з князями й поетами, коли вже не треба ні історії, ні поезії. Любимо свою Україну, яка ще не вмерла, боремося за свою мову, яка вже вмирає. Залежні від всіх і від усього будуємо незалежну державу. Та все дбаємо про злагоду в суспільстві, про консенсус і компроміс. А тим часом, хтось роздивляється нас, як в оптичний приціл "...
Bookcrossing
У вашій домашній бібліотеці є книги, які ви не читаєте і вони лежать без використання? Станьте учасником буккросингу, головний принцип якого: «ПРОЧИТАВ – ПЕРЕДАЙ ІНШОМУ»
Завітайте до бібліотеки КрамКТД, принесіть книгу, якою ви хочете поділитися та залиште її на спеціальній полиці. Візьміть в обмін будь-яку іншу книгу. Насолоджуйтесь читанням обраної книги! Повторіть це багато-багато разів!
Важливо!
Приносьте для буккросингу лише ті книжки, які б ви порадили прочитати своїм друзям!
7 грудня виповнюється 120 років
від дня народження КАТЕРИНИ БІЛОКУР
Катерина Білокур - унікальна художниця, яка є одним із символів української культури.
"Якби у нас була такого рівня майстерності художниця, ми б змусили про неї заговорити весь світ!" ( П. Пікассо)
Журналу "БУРДА " - 70 років
Більше 20 років студенти та викладачі нашого навчального закладу мають змогу завдяки журналу " Бурда" знайомитися з історією моди та костюмів, новими напрямками в моді та кольоровою гамою тканин , що буде популярна в певному сезоні, показами колекцій одягу світових та українських модельєрів.
В 1950 році вийшов перший номер ілюстрованого щомісячника "Бурда моден ".
Вже в 17 років Енне Бурда знала, якою повинна бути мода : вона повинна показати людині її саму - такою, яка вона сама себе хоче бачити.
"Якщо вам не дозволяють ваші фінанси одягатися від Діора, голка з ниткою, смак і фантазія вам , без сумніву , допоможуть виглядати модно і стильно..." - казала Енне Бурда і саме це кредо зробило журнал, що видавався під її іменем , найпопулярнішим і найбільш статусним журналом з шиття не тільки в Німеччині, а й за її межами .
Ідея внести в видання готові викройки, інструкції з пошиття зробила моду доступною для жінок всього світу. Мільйони жінок отримали можливість самі шити собі одяг : актуальний, але не ультрамодний, цікавий, але легкий у виконанні .
Зараз журнал "Бурда " видається майже в 100 країнах та на 17 мовах .
В ювілейному номері - кращі ретромоделі в сучасному прочитанні та інше.
Насолоджуйтесь творчістю і створюйте нове з чудовиии ретровикройками " БУРДА ". Будьте креативними!
21 січня - 115 років від дня народження Дизайнера Мрій -
КРІСТІАНА ДІОРА
Історія моди - невичерпне джерело натхнення, пошуку нових ідей, розуміння того, що цілковита відданість своїй справі дає неймовірні результати. Найвідоміший з кутюр'є - Крістіан Діор багато в чому був новатором. Його перша колекція "New look "("Новий погляд "), що була представлена 12 лютого 1947 року, протиставляла елегантний і романтичний стиль робочому одягу та військовій формі. ( Час був повоєнний). Сам Крістіан назвав цю колекцію втіленням власних уявлень про ідеальну жінку і жіночність взагалі.
"Жінки інстинктивно відчули, що я хотів їх зробити не тільки красивими, але й щасливими".
Лінія виробництва парфумів, взуття, створення театральних костюмів, робота з Даніелем Сваровски над колекцією прикрас з гірського кришталю...
Познайомитись з творчістю всесвітньо відомого модельєра Крістіана Діора можна відвідавши виставку в читальній залі бібліотеки .
Українські жінки - гордість світу!
Українська жінка – особливий феномен. Хоча, не чемно так казати, адже кожна жінка - феномен. Але українка серед усіх виділяється - мила, привітна, трохи мрійлива. Природна грація, вишуканий смак, витонченість в почуттях – усі ці риси в повній мірі властиві тільки нашим жінкам.
На виставці, присвяченій Міжнародному жіночому дню, представлені 12 славетних жінок, наших красунь, якими пишаються українці всього світу. Бо вони стали відомі на весь світ не тільки завдяки своїй красі, але й завдяки розуму.
Завітавши до бібліотеки КТТ ви зможете дізнатися чим саме знамениті наші співвітчизниці, жінки, що прославили Україну на весь світ!
Диво, ім'я якому- книга
«Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння.»
Т.Г. Шевченко
У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року.
Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня, у День Святого Георга, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак серйознішою причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, В. Набоков.
У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують у 190 країнах світу, вся спільнота – і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію, – складають програми заходів, які свідчать про їхню любов до книги. Відбуваються зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист друкованого слова, фестивальні читання, розпродаж книг тощо.
Вже традиційно до цього дня в бібліотеці Краматорського технологічного технікуму відкрилася виставка "Диво, ім'я якому - книга". На ній представлена література з історії книги та видавничої справи, художні твори про книги а також нові надходження до нашої бібліотеки.
23 квітня - 455 років від дня народження Вільяма Шекспіра
Творчість геніального англійського драматурга Вільяма Шекспіра стала неоціненним надбанням усього передового людства.
"Перша ж сторінка Шекспіра, яку я прочитав, підкорила мене на все життя, а здолавши перший його твір ,я стояв як сліпонароджений, якому чудотворна рука раптом подарувала зір "(Йоган Гете)
"В чім більше гідності: терпіти мовчки Важкі удари навісної долі
Чи стати збройно проти моря мук
І край покласти їм борнею?"
("Гамлет ", дія 3, сцена 1).
1872 року з'являється перший український переклад творів Шекспіра - трагедія "Гамлет ",яку переклав Михайло Старицький.
Могутня сила Шекспірового слова захоплювала Тараса Шевченка, їх чудово знали Панас Мирний, Леся Українка, основоположники українського національного театру Тобілевичі. Іван Франко написав передмови і пояснення до перекладів Шекспірових п'єс, які зробив Пантелеймон Куліш.
Шеститомне видання геніального Вільяма Шекспіра з творами в перекладі на українську мову Максима Рильського, Дмитра Паламарчука, Леся Танюка, Дмитра Білоуса, Дмитра Павличка та інших - в нашій бібліотеці.
Сучасний переклад Шекспіра українським письменником Юрієм Андруховичем та ілюстратором Владиславом Єрком - це щаслива нагода пережити геніальні твори по- новому, гостро відчути їх вічну актуальність і сучасність.
1 квітня виповнюється 210 років від дня народження
Миколи Васильовича Гоголя
Чи міг би Гоголь, не будучи українцем по духу, по крові, по глибинній суті , написати "Вечера на хуторе близ Диканьки ", "Сорочинскую ярмарку ", "Майскую ночь ", "Тараса Бульбу "?Цілком очевидно, що це міг зробити тільки син українського народу...
Олесь Гончар писав, що Гоголь в своїх творах не прикрашав народне життя, "доречніше в цім зв'язку говорити про натхненну піднесеність автора, про синівську залюбленість у звичаї рідного краю, зачарування молодого поета магією дзвінких зимових ночей з колядками дівчат і парубків, про цілком відчутне прагнення відшукати в міцних і цілісних народних натурах опору для збентеженого духу, знайти щось надійне, чисте й прекрасне. "Вечори на хуторі...." - це була справді музика душі, її співучі мрії, це була достойна синовня данина письменника батьківщині ".
Познайомитись з творчістю М.В.Гоголя можна завітавши до бібліотеки КрамКТД.
До 380-річчя від дня народження Гетьмана Івана Мазепи
«Від Богдана до Івана не було Гетьмана» (українська народна приказка)
Іван Мазепа був першим з українських гетьманів, який тримав булаву впродовж 22-х років. Саме цей період української історії став часом економічного росту, стабілізації соціальної ситуації, відродження релігійного життя й культури. І. Мазепа зміг об’єднати під своєю владою Лівобережну й Правобережну Україну.
Вплив Мазепи та його ідея звільнення України від влади та присутності Московії були настільки міцними, що російський уряд лякала сама згадка про цю особистість. Царедворці доклали великих зусиль, щоб стерти з людської пам’яті згадку про великого Гетьмана, знищуючи його зображення на картинах, гравюрах, та навіть барельєфах. Багато портретів та інших зображень Мазепи все-ж збереглося. Попри заборону українці замовляли портрети Гетьмана. Вважалося, що таким чином підтримувався зв’язок зі своїм історичним минулим. Але більшість художників зображали Гетьмана так, як уявляли його собі.
У 2017 році група вчених та журналістів каналу 1+1 провели власне розслідування, щоб встановити як саме виглядав Іван Мазепа та чому на всіх нині існуючих портретах його обличчя було спотворене.
Завдяки копіткій роботі вчених і журналістів було реконструйоване зображення Гетьмана Івана Мазепи, яке максимально наближене до реального.
Весь процес пошуку та досліджень у історичному фільмі-розслідуванні Акіма Галімова «Україна. Повернення своєї історії». Переглянути фільм можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch...
Книга крізь віки
Бібліотека з давніх-давен є скарбницею мудрості, накопиченої людством у різних галузях знань. Існує думка, що в наш час читання вже не актуально, а фраза «Книга – найкращій подарунок» викликає посмішку… Хотілося б довести зворотнє. Для більшості «книга» - цінність, а часто й реліквія. З цією метою в бібліотеці КТТ оформлена виставка домашніх раритетних видань. Ідея виставки була підтримана викладачами, співробітниками і студентами, що з радістю погодилися принести екземпляри раритетних книг з домашніх бібліотек.
Серед представлених на виставці книжок є й дуже старовинні, а є і просто домашні, родинні реліквії, від яких віє сімейним затишком... (ЧИТАТИ ДАЛІ...)
Нев’янучий вінок пам'яті Героїв Крут
29 січня – День пам'яті Героїв Крут. Саме там сто років тому, 29 січня 1918 року відбувся бій, що на довгі роки став символом боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Після проголошення 22 січня 1918 року Четвертого Універсалу про державність України озброєна червона орда посунула на Київ. В останні хвилини перед небезпекою уряд кинув клич до всього українського народу: «Стати зі зброєю в руках на захист українських кордонів».
Поруч із вояками Центральної Ради, переважно юнаками Київської військової школи імені Б. Хмельницького стали 300 добровольців січового куреня – студенти, гімназисти, серед яких просто діти 14-15 років. Вони не були обізнані ні зі зброєю, ані з військовим мистецтвом, але героїчно пішли на захист своєї держави, свого рідного народу.
Кров під Крутами не було пролито марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки волі. Вже 29 січня 1919 року на роковини бою, до Аскольдової могили героїв прийшли
студенти й гімназисти. Вони дали клятву на вірність Україні, на вірність тим ідеям, за які життям заплатили герої. Слово про загиблих виголосив професор Михайло Грушевський.
Він, зокрема сказав: «Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни і Вітчизна збереже про них вдячну пам'ять на віки вічні!». Крути стали початком нової доби в історії України. Без Крут навіть Акт Злуки 22 січня 1919 року був би лише документом.
У 1931 році українське студентство проголосило день бою під Крутами Всеукраїнським днем пам'яті юнаків, які захищали Україну від лютих ворогів.
Події під Крутами – одна з багатьох героїчних і водночас трагічних сторінок нашої історії. Проте вони й досі залишаються для нас актуальними. І тоді, у 1918-му, і сьогодні у 2018-му, дякуючи десяткам тисяч українців, ми все ж зупинили новий наступ російської орди. І як у 1918, так і нині – кладуть на вівтар перемоги свої молоді життя наші воїни, жертвуючи ними заради України.
Бій під Крутами – став символом нескореності молодих українців, їхнього нездоланного прагнення жити у вільній Україні, почуватися господарями на рідній землі.
Цей день став днем усієї молоді України. Могила героїв буде тим дзвоном, що взиває до живих. Приходитимуть нові покоління, й вони пам’ятатимуть, що тут лежать ті, що віддали все, що мали, - молодість, надії й саме життя за волю України.
Bookcrossing
У вашій домашній бібліотеці є книги, які ви не читаєте і вони лежать без використання? Станьте учасником буккросингу, головний принцип якого: «ПРОЧИТАВ – ПЕРЕДАЙ ІНШОМУ»
Завітайте до бібліотеки КТТ, принесіть книгу, якою ви хочете поділитися та залиште її на спеціальній полиці. Візьміть в обмін будь-яку іншу книгу. Насолоджуйтесь читанням обраної книги! Повторіть це багато-багато разів!
Важливо!
Приносьте для буккросингу лише ті книжки, які б ви порадили прочитати своїм друзям!
Подаруй книгу бібліотеці!
В кожного з нас є дома книги, які ми прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги.
Якщо у Вашій домашній бібліотеці є підручники, довідники, художня література, якими Ви не користуєтесь, їх може прийняти бібліотека, де вони знайдуть свого читача.
Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції.
Всеукраїнський день бібліотек
До Всеукраїнського дня бібліотек у Краматорському технологічному технікумі відбулися такі заходи: виставка «Книги – ювіляри 2017 року» в читальному залі, буккросинг... (Читати далі...)