31 травня -Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням
Встановлений він у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Причиною
появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти.
На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів. Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%). Близько 70% пов'язаних із тютюном смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя. В Україні палить близько 11, 5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.
Про міфи пов'язані з курінням, про правові наслідки вживання тютюнових виробів та економічні наслідки цієї шкідливої звички студенти коледжу розмірковували під час "Дня здоров'я" у КрамКТД, відвідуючи тематичну станцію "Курити заборонено."
Сподіваємося, усі зробили правильні висновки! Адже куріння - це пастка, з якої складно вийти на волю... Саме про це йдеться у тематичному плакаті студента спеціальності "Дизайн" Должикова Дмитра. (Керівник:викладач Шабельник К. І.)