top of page

Сторінка практичного психолога

unnamed (1).webp

      Психологічна служба надає якісну сучасну психологічну та соціально-педагогічну допомогу студентам, викладачам, батькам та співробітникам коледжу.

      Основною метою психологічної служби коледжу є забезпечення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу, захист психологічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників на основі застосування методів і технологій практичної психології та соціальної педагогіки.

      Види роботи: діагностична; консультативна;
 корекційно-розвивальна; психологічна просвіта; профілактична; захисна; організаційно-методична.
      Напрямки роботи:проведення занять з елементами тренінгу, семінарів, годин спілкування; надання індивідуальних та групових консультацій; проведення анкетувань, тестувань; участь у фахових семінарах, конференціях, методоб’єднаннях.

     Принципи роботи: конфіденційність;  толерантність; відповідальність; захист інтересів клієнта; почуття емпатії; партнерські відносини.
     Якщо Ви зіткнулися з труднощами в навчанні, Вам важко адаптуватися в новому навчальному колективі чи до умов проживання в гуртожитку, Ви відчуваєте труднощі в спілкуванні з батьками, викладачами чи однолітками, маєте бажання вирішити свої проблеми, прагнете до самопізнання та самовдосконалення – ми завжди готові Вас вислухати та допомогти.

         Поради психолога під час воєнного стану

         «Пережити війну» — це те, що нам ще треба буде зробити. А ось те, що з нами відбувається зараз — «життя у війні». Як цьому дати раду — справді велике питання. То як нам продовжувати нормально функціонувати, якщо накриває відчуття, що опускаються руки?

         Ви відчуваєте, як у вас усередині накопичилася втома — і в кожного різні причини. Хтось відчуває безсилля, бо не може ні на що вплинути, навіть якщо віддає багато енергії й праці на добрі справи. Ще хтось бореться зі своєю скрутною ситуацією та виживає — маріупольці, харків’яни й жителі багатьох інших міст і селищ. Ніхто нас не навчав, як поводитись, коли ти на межі життя і смерті. Ми налаштовувалися на інше життя, вірили в іншу долю.

         Що допоможе зберегти психіку під час війни?

         Маленькі справи й прості завдання! Це те найголовніше, що ми можемо зробити і в підвалі, і в бомбосховищі, і в місті, що в облозі, і за кордоном. Річ у тім, що життя наше розвалилось, і мозок звідусіль отримує сигнал SOS: «На мене скрізь чатує небезпека», «Я не знаю, чи вціліють мої близькі», «Тут все не так, як було в мене вдома/у моїй країні». Коли ми отримуємо таких сигналів через край — психіка потроху ламається, організм дає збій. Травма практично неминуча.

         І саме тому необхідно робити ЗВИЧНІ справи й дії за будь-якої нагоди. Так у мозок надсилатиметься сигнал: «Все добре, наскільки це зараз можливо. Ми в безпеці».

         Що може бути вашими щоденними опорними рутинами?

- Вигул домашнього улюбленця.

- Вихід на каву в кафе, яке досі працює поруч із домом.

- Готування смачних обідів.

         Радимо фіксувати все, що ви робите протягом дня: «Ось я прокинулась і поснідала, нагодувала котика. Сфотографувала страву й виклала швидкий рецепт у сторіз». Психіка буде вам вдячна — така фіксація для неї — це як знак: «Я справляюся з усіма труднощами».

         Важливо: потрібно отримувати приємні емоції під час війни та займатися пошуком вдячності!

         Глибина переживання простих насолод у час війни — дуже висока.

Ви зовсім по-іншому можете сприймати смак ранкової кави, смак свіжого хліба, обійми рідних. Знаходьте те, за що ви можете подякувати новому дню.

         Смійтеся, не стримуйте себе. Це не соромно! Це зараз ліки для українців. Сміх не лише знижує напругу, а й допомагає відсторонитися від гірких і важких думок. Це як сльози, тільки інший «заряд» розрядки.   Гортайте меми перед сном, займайтеся творчістю, навчайтеся, розвивайтеся.

         А головне пам’ятайте: війна закінчиться, Україна переможе!

Життя триває навіть під час війни.png
Плакат №3.png
ктдексик стандартний без надписи.png
Плакат №1.png
Плакат №2.png
bottom of page