top of page
щастя).jpg

      Цей день визначили не випадково: на 20 березня припадає день весняного рівнодення, коли ніч практично зрівнюється зі світлою частиною доби. Автори ідеї хотіли показати - на щастя абсолютно всі мають рівні права, як і на те, аби щодня зустрічати сонце. Запроваджений Міжнародний день щастя резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 28 червня 2012 року.

       Щастя впливає на ваш імунітет.

     Роблячи добро іншим, ми стаємо щасливішими.

     Вчені вважають, що “ген щастя” може передаватись спадково, від матері до дитини.

     Аромат квітів та свіже повітря ролять нас щасливішими.

     Щастя залежить від кольорів, які нас оточують.

    "Найщасливіший" вчені вважають жовтий колір.

     Щастя знеболює. Доведено, що оптимісти рідше страждають на головний біль.

     Щастя заразне. Якщо поруч з нами знаходяться щасливі люди, ми «заряджаємося» їх позитивною енергетикою.

      Фінляндія очолила рейтинг найщасливіших країн світу World Happiness Report 2020. Третій рік країна залишається на першому місці. До десятки лідерів також увійшли Данія, Швейцарія, Ісландія, Норвегія, Нідерланди, Швеція, Нова Зеландія, Австрія і Люксембург.

    Найщасливіший вік - 23 і 69 років. Це результати дослідження психологів із Центру економічних досліджень при Лондонській школі економіки. 23-річні люди сповнені надій та амбіцій. Крім того, до цього віку їх не спіткав досвід, через який рівень очікуваного міг би зменшитися. Жінки і чоловіки у 69 років набувають вміння не шкодувати про минуле. Це дарує їм справжнє задоволення.

     В організмі людини є ген щастя. До таких висновків прийшли науковці Лондонської школи політології і економіки. Ген щастя назвали 5-HTT. Він контролює поширення серотоніну нервовими клітинами. У людей є дві копії такого гена - по одному від кожного з батьків.

     Щастя пахне свіжоспеченим хлібом. Такі результати дослідження індійських вчених. Далі йде запах чистої постільної білизни та свіжоскошеної трави.

     Щоб стати щасливішим, потрібно цілуватися не менше 20 секунд. Під час поцілунку виділяється багато гормону щастя – окситоцину та ендорфінів. Це гормони чудового настрою. Про це свідчать дослідження ВООЗ. Ця організація з 1981 року досліджує вплив поцілунків на організм.

     Для відчуття щастя потрібно обійматися не менше 8 разів на день. "Нам щодня потрібні чотири обійми для виживання. Вісім обіймів - для підтримки нашого здоров'я і гарного самопочуття. 12 обіймів потрібно для зростання і почуття власної гідності", - каже американський психотерапевт Вірджинія Сатир.

     Теорій щастя є велика безліч. Кожна теорія визначає свої складові щасливого стану. Серед них: вміння фокусуватися на позитивних емоціях, турбота про фізичне самопочуття, вміння бути вдячним оточуючим людям та Всесвіту.

     Бажаємо кожному знайти свій власний «рецепт щастя» і неодмінно бути щасливим!

bottom of page