БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
Спеціальність 071 «Облік і оподаткування»
Спеціалізація: «Бухгалтерський облік»
Галузь знань: 07 «Управління та адміністрування»
Кваліфікація:
молодший спеціаліст з бухгалтерського обліку
Термін навчання (денна та заочна форма)
На основі повної загальної середньої освіти – 2 роки 10 місяців
На основі базової загальної середньої освіти – 3 роки 10 місяців
Спеціальні дисципліни:
фінансовий облік, економічний аналіз, облік і звітність у бюджетних установах, контроль і ревізія, податкова система, казначейська справа, фінанси, гроші і кредит, інформаційні системи технології в обліку, бухгалтерська звітність, ціноутворення та ін.
Первинні посади:
головний касир, завідувач каси, асистент бухгалтера-експерта, інспектор з інвентаризації, ревізор.
Можливі місця для працевлаштування:
бухгалтерія підприємств бізнесу; бухгалтерія організацій, установ; банки; фінансові установи (страхові організації, торгово-промислові палати тощо)
Девіз спеціальності: Наука, незалежність, довіра!
Бухгалтерія – це мистецтво, це професія, що потребує таланту і терпіння. Це особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки у її взаємозв’язках і гармонії. Спеціалізація «Бухгалтерський облік спеціальності «Облік і оподаткування» - це не лише популярна економічна спеціальність, а й майбутній напрям діяльності для тих, хто прагне розкрити таємниці формування економічної інформації, яка використовується для управління підприємством, організаціями, установами.
Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогоднішній день не може обійтися без послуг висококваліфікованого спеціаліста з бухгалтерського обліку, адже всі вони зобов’язані вести бухгалтерську звітність, а всі інші види звітності базуються саме на ній. Головне завдання бухгалтера – використання наявної інформації, її аналіз та інтерпретація. Кваліфікований бухгалтер повинен знати принципи і методи прийняття господарських рішень в умовах ринкової економіки, правильно відображати їх в обліку і звітності.
Спеціальність «Бухгалтерський облік існує в технікумі з 1967 року. Під час навчання на даній спеціальності студенти оволодівають навичками дослідження закономірностей розвитку і управління податковими процесами, бюджетними відносинами держави відповідно до законодавчих і нормативних актів України; розумінням сутності податкових ризиків; вмінням здійснювати внутрішній контроль і вести податковий облік; розробляти напрями оптимізації і мінімізації податкового потенціалу підприємств усіх форм власності, консультування в сфері оподаткування та ін..
Після технікуму випускники можуть продовжити навчання за скороченою програмою в ВНЗ ІІІ -ІV рівня акредитації на будь-якій економічній спеціальності.