Масляну святкували, зиму проводжали!
Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень. У народі воно асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями.
Масляна символізує прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Млинці у язичницькі часи були неодмінним атрибутом святкування Масниці та Весняного сонцевороту – поворотної точки, що символізує перемогу денного світла над довгими зимовими ночами.
Як справжні спадкоємці давніх слов’ян, студенти Краматорського технологічного технікуму зустріли Масляну веселими гуляннями та ярмарком млинців. А тепер запрошують усіх на День відкритих дверей, щоб відсвяткувати свято Масляної разом та відроджувати й популяризувати традиції і культуру нашого славетного народу !