У КТТ пройшов майстер-клас з писанкарства
Яким чином просте куряче яйце перетворюється у дивовижну красу? Коли до нього торкається рука майстра, пташине яйце, розписане мініатюрними візерунками, стає оберігом - писанкою. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом. Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вони мають дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.
Атмосферу стародавніх українських традицій для студенів Краматорського технологічного технікуму відтворив методист КЗ «Донецький Палац молоді «Юність», майстер традиційних ремесел Донеччини Денисенко Дмитро Анатолійович.
Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали регіональні особливості писанкового розпису та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. А по завершенню майстер-класу кожен тримав у своїх руках власний витвір — писанку-оберіг.
Це заняття дало можливість студентам КТТ доторкнутися до народної культури, побуту українців, дало нагоду пізнати щось нове в своєму житті, започаткувати в собі нові творчі завдатки, поспілкуватися у неформальному творчому просторі.